Polimocznik (powłoki polimocznikowe) posiadają bardzo zbitą, lecz elastyczną konsystencję. Powierzchnia nim pokryta jest bardzo wytrzymała nie tylko na urazy mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne (np. wilgoć), ale także na czas – jest przeci-wstarzeniowa. Jest również bardzo dobrze i szczelnie zaizolowana oraz zabezpieczona.

Właściwości polimocznika:

  • bardzo odporny na różnego rodzaju niekorzystne czynniki: rozrywanie, zgniatanie, ścieranie, rozciąganie,
  • nie straszne mu niekorzystne warunki atmosferyczne: woda, słońce, promieniowanie UV, wiatr, bardzo wysoka jak i niska temperatura,
  • nieczuły na chemiczne oraz biologiczne zanieczyszczenia: grzyby, pleśń, ścieki, bakterie,
  • bardzo szczelnie przylega do powierzchni,
  • nie powoduje podciekania pod izolacyjną warstwę.

Hydroizolacja polimocznikiem

Jak wykonać hydroizolację polimocznikiem?

Hydroizolacja polega na natrysku pod wysokim ciśnieniem polimocznika na wcześniej przygotowaną, odtłuszczoną oraz osuszoną powierzchnię specjalistycznym agregatorem. Oczywiście by wszystko przebiegało szybko i sprawnie jest potrzebny do tego sprzęt bardzo dobrej jakości oraz umiejętności osoby wykonującej hydroizolację, dlatego warto zwrócić się z tym do profesjonalistów.

Po upływie ok. 20-30 sekund od aplikacji, możemy cieszyć się bardzo precyzyjnie przylegającą, świetnie izolującą powierzchnią.

Hydroizolacja zabezpiecza przed korozją metale lub powłoki metaliczne, a także drewniane i betonowe. Jest na tyle wytrzymała, że używa jej się także do zabezpieczania przestrzeni, w których jest możliwe prawdopodobieństwo wybuchu.

Przykłady zastosowań hydroizolacji:

Dachy, stropy, poddasza, kontenery chłodnicze, hale produkcyjne, ławy fundamentowe, fundamenty, magazyny blaszane budynki, beton, zbiorniki wodne, balkony, oczyszczalnie ścieków, baseny, przestrzenie ładunkowe w samochodach ciężarowych oraz dostawczych, różnego rodzaju podłogi (mieszkalne, użyteczności publicznej, szpitalne, laboratoryjne).

%d bloggers like this: