Kilka elementów dekoracyjnych, może sprawić, że wnętrze naszego domu lub mieszkania nabierze zupełnie innego, niepowtarzalnego charakteru. Dzięki nim, możemy zaakcentować preferowany przez nas styl wnętrza.

Elementy dekoracyjne możemy podzielić na te, które pełnią tylko funkcję ozdobną, ale także na te, które oprócz efektownej dekoracji są także użyteczne i niezbędne w każdym domu. Dobrze, jak takie rzeczy są połączeniem funkcjonalności z użytecznością. Do takich rzeczy możemy na pewno zaliczyć różnego rodzaju wyroby dekoracyjne wykonane z ceramiki artystycznej.

Wyroby z ceramiki do kuchni

Np. różnego rodzaju misy, miseczki oraz patery – praktyczne i bardzo efektowne:

Zestawy łazienkowe z ceramiki

Świetnym rozwiązaniem może być także aranżacja łazienki wg naszego pomysłu (możliwość złożenia indywidualnego zamówienia) na takie elementy jak:

  • dekoracyjne kafelki,
  • ceramiczne umywalki,
  • zestawy łazienkowe. np. typu mydelniczka, kubek na szczoteczki do zębów,a wszystko to wykonane do kompletu.

Bardzo ładnie powyżej wymienione zestawy łazienkowe będą ciekawym akcentem w łazience, która jest urządzona w minimalistycznym stylu i kolorze. Dzięki tym elementom taka łazienka nabierze wyrazu i elegancji.

Przykładowe zestawy łazienkowe:

Umywalka ceramiczna wraz z wyposażeniem typu mydelniczka, kubek na szczoteczki do zębów:

Bardzo efektownie będą do takiego pełnego zestawu wyglądały ozdobne kafelki ceramiczne:

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie musimy kupować gotowych zestawów, w dostępnych kształtach, kolorach i wzorach. Możemy zamówić sobie tylko to co chcemy, w dowolnym kształcie i kolorystyce, dzięki temu nasza łazienka będzie całkowicie spersonalizowana.

Ozdoby świąteczne z ceramiki

Nadchodzi piękny i bardzo nastrojowy okres zimowy, który w pierwszej kolejności kojarzy się nam ze Świętami Bożego Narodzenia. Wkrótce będziemy dekorować nasze pomieszczenia w mieszkaniach i domach ozdobami świątecznymi.

Jeżeli lubisz minimalistyczne i efektowne ozdoby świąteczne na choinkę, polecamy te piękne ozdoby wykonane z ceramiki, które szczególnie pięknie będą wyglądały na żywej choince:

Wystarczy dodać jeszcze tylko lampki i np. ozdoby naturalne, takie jak: wysuszone plasterki pomarańczy, cytryny, laski wanilii, itp. Choinka będzie bardzo naturalna, piękna i w bardzo minimalistycznym, ale efektownym stylu.

Wykorzystane w artykule zdjęcia wyrobów są autorstwa Pani Małgorzaty Orlik. Więcej wyrobów z ceramiki artystycznej oraz pomysłów znajdziecie na jej stronie internetowej: www.ceramika-opole.pl

Jeżeli chcielibyście sami spróbować swoich sił z sztuką i stworzyć własne dzieła jest możliwość uczestnictwa w warsztatach oraz pokazach z ceramiki artystycznej oraz garncarstwa, które organizuje i prowadzi Pani Małgorzata. Szczegóły na stronie internetowej.

%d bloggers like this: