Archiwa kategorii: Sprzedaż – wynajem nieruchomości

Stan deweloperski, czyli jaki?

Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z pojęciem „stan deweloperski”,  jednak czy do końca wiesz co ono oznacza?
Osoby szukające mieszkania na rynku pierwotnym otrzymują wiele sprzecznych informacji, a wszystko przez to, że nie ma jednoznacznej,  rzeczowej oraz prawnie zatwierdzonej definicji tego pojęcia.

W związku z tym, pod frazą „stan deweloperski” może kryć się zupełnie inne znaczenie, niż się spodziewamy. Dlatego tak ważne jest szczegółowe zapoznanie się z daną ofertą dewelopera, a przede wszystkim z umową i jej załącznikami! Czytaj dalej Stan deweloperski, czyli jaki?

„Mieszkanie pod klucz” – co to znaczy?

Przeglądając oferty nieruchomości coraz częściej możemy spotkać się ze zwrotem „Mieszkanie pod klucz”. Opcja ta w krajach europejskich jest już niemal standardem, w Polsce – coraz bardziej zyskuje na popularności.

Co to znaczy „mieszkanie pod klucz”, z czym się wiąże i dlaczego warto rozważyć tą opcję podczas kupna mieszkania? O tym w dalszej części artykułu. Czytaj dalej „Mieszkanie pod klucz” – co to znaczy?

4 błędy, które skutecznie utrudnią Ci sprzedaż nieruchomości!

Każdy w życiu popełnia większe, czy też mniejsze błędy i może wydać się Wam to głupie, ale to dobrze, ponieważ na błędach człowiek się uczy! Jednak źle jest wtedy, gdy ktoś popełnia stale te same błędy, nie wyciągając z nich żadnego wniosku.
Często, właśnie w branży nieruchomości można zaobserwować tę zawiłość, czyli sukcesywne popełnianie tych samych błędów…

Dlatego niezależnie czy to Ty sam sprzedajesz swoją nieruchomość, czy korzystasz z usług pośrednika/agencji nieruchomości – zapoznaj się z 4-rema najpopularniejszymi błędami, by nie wpaść w spiralę niepowodzeń! Czytaj dalej 4 błędy, które skutecznie utrudnią Ci sprzedaż nieruchomości!

Jak z zyskiem sprzedać mieszkanie, dom? Podstawy home stagingu & marketing nieruchomości

Każdy właściciel mieszkania wystawiający swoje mieszkanie na sprzedaż chce je sprzedać z jak największym zyskiem – to normalne. Tylko jak jak i gdzie znaleźć chętnego kupca w panującym obecnie trudnym okresie dla branży nieruchomości?

Mamy na to niezawodny sposób – home staging! Chcesz poznać szczegóły rozwiązania jak szybko oraz z zyskiem sprzedać mieszkanie lub dom? Zapraszamy do dalszej części artykułu! Czytaj dalej Jak z zyskiem sprzedać mieszkanie, dom? Podstawy home stagingu & marketing nieruchomości