Kategoria: Ocieplenia i izolacje

Hydroizolacje polimocznikiem

Plany oraz narzędzia budowlane niezbędne do wykonania fundamentu pod dom

Polimocznik (powłoki polimocznikowe) posiadają bardzo zbitą, lecz elastyczną konsystencję. Powierzchnia nim pokryta jest bardzo wytrzymała nie tylko na urazy mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne (np. wilgoć), ale także na czas – jest przeci-wstarzeniowa. Jest również bardzo dobrze i szczelnie zaizolowana oraz zabezpieczona.

Izolacje i ocieplenia pianką poliuretanową

Poddasze ocieplone pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa posiada bezkonkurencyjne właściwości techniczne, które stawiają ją daleko przed innymi, dotychczas stosowanymi w budownictwie materiałami izolacyjnymi i termoizolacyjnymi. Oprócz idealnej termoizolacji – pianka poliuretanowa zapewnia również nienaganną izolację akustyczną oraz hydroizolację. Jej bardzo dobre właściwości zapewniły jej ogromną popularność nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale także rolniczym oraz przemysłowym.

Ocieplanie dachów i poddaszy

Szkic pokazujący ważny element domu - poddasze, które należy ocieplić

Każdy kto miał kiedyś styczność z budową domu, wie jak bardzo istotna jest izolacja termiczna ścian. Niemniej ważne jest ocieplanie dachu i poddasza, ponieważ to właśnie przez te części może uciekać  nawet do 25% – 40% ciepła z domu. Mając na uwadze to, że zimy bywają coraz dłuższe i chłodniejsze powinno się już zawczasu zadbać […]