Każdy kto miał kiedyś styczność z budową domu, wie jak bardzo istotna jest izolacja termiczna ścian. Niemniej ważne jest ocieplanie dachu i poddasza, ponieważ to właśnie przez te części może uciekać  nawet do 25% – 40% ciepła z domu. Mając na uwadze to, że zimy bywają coraz dłuższe i chłodniejsze powinno się już zawczasu zadbać o odpowiednią, a co najważniejsze skuteczną izolację naszych domów.

Jakie korzyści wynikają z profesjonalnie wykonanego ocieplania dachów i poddaszy?

Do najistotniejszych korzyści wynikających z poprawnej izolacji oraz ocieplania dachów i poddaszy – zalicza się redukcję strat uciekającego ciepła z naszego domu. Znaczna poprawa energooszczędności, która przekłada się na niższe rachunki związane z ogrzewaniem domu w okresie jesienno – zimowym.

Warto zaznaczyć, że poprzez poprawnie wykonane ocieplanie poddasza i dachu – uzyskujemy także istotną stabilizację związaną z przenikaniem ciepła z zewnątrz do wewnątrz budynku (podczas upałów latem), co w efekcie daje mniejsze koszty klimatyzowania pomieszczeń latem.

Jaka jest obecnie najskuteczniejsza metoda ocieplania?

Mężczyzna ocieplający poddasze pianką poliuretanową metodą natrysku piany pod wysokim ciśnieniem
Pianka poliuretanowa zapewnia idealne właściwości izolacyjne oraz akustyczne. Jest ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia oraz życia.

Aby izolacja była efektywna trzeba pamiętać, że podczas ocieplania dachu lub poddasza – aplikowany materiał izolacyjny musi być nie tylko wysokiej jakości i posiadać idealne parametry, ale także powinien dokładnie i szczelnie wypełniać ocieplaną przestrzeń, wykazując przy tym trwałość i niezmienność na długie lata.

Ważnym czynnikiem jest także profesjonalne wykonawstwo, które również ma bardzo duży wpływ na efektywność zastosowanej izolacji. My rekomendujemy ocieplanie poddaszy i dachów pianką poliuretanową metodą natrysku. Jest to obecnie najnowsza i najbardziej efektywna metoda izolacji i termoizolacji, niezwykle skuteczna i trwała. Jest najlepszą metodą ocieplania, ponieważ bardzo szczelnie wypełnia i izoluje całą ocieplaną przestrzeń, przy czym posiada bardzo dobre oraz niezmienne parametry techniczne.

Piana otwarto-komórkowa – krótka charakterystyka:

To lekka piana stosowana do natrysku hydrodynamicznego. Produkt ten narzuca wysokie standardy jakości oraz efektywności energetycznej w szeroko pojętym budownictwie.

To izolacja cieplna, która stanowi niekonwencjonalny produkt w sferze izolacji termicznych i akustycznych. Dodatkowo wyróżnia się błyskawiczną i bezproblemową aplikacją. Unikalnymi atutami, które rekomendują i wyróżniają pianę na rynku poliuretanów jest jej budowa, która bazuje na budowie otwartych komórek (98%) oraz paro-przepuszczalności, która jest bardzo ważna dla zdrowego budownictwa mieszkalnego.

Piana poliuretanowa jest nanoszona bezpośrednio na deskowanie, blachę, beton, płytę OSB i folię, podwyższając ogólną efektywność energetyczną budynków, a także:

• Polepsza jakość powietrza wewnątrz budynku.

• Wyklucza w znaczącym stopniu przepływ powietrza przez przegrody, ograniczając ucieczkę ciepła podczas chłodów oraz przypływ gorącego powietrza w okresie upałów.

• Eliminuje i kontroluje hałas.

• Zmniejsza zniszczenia, które są wywołane zaciekającym deszczem oraz nie zbiera wilgoci.

• Znacznie wzmacnia bezpieczeństwo użytkowników przez wykorzystanie nietoksycznych składników.

Ocieplanie poddaszy i dachów pianką poliuretanową – zalety:

  • Doskonała izolacyjność

Pianka PUR posiada najlepsze właściwości izolacyjne w porównaniu do innych dostępnych materiałów (wełna mineralna, płyty styropianowe, czy też korek). W przeciwieństwie do nich – natrysk pianką poliuretanową nie powoduje powstania żadnych połączeń, dlatego nie ma tutaj mowy o mostkach termicznych.

  • Uszczelnienie

    Wizualizacja domu oraz efektywności energetycznej.
    Ocieplenie dachu lub poddasza Twojego domu pianką poliuretanową, widocznie zmniejszy starty ciepła, a tym samym obniżysz rachunki za ogrzewanie oraz klimatyzowanie pomieszczeń latem!

Aby ocieplanie dachu czy poddasza przyniosło zamierzony efekt – ważna jest bardzo dobra szczelność materiału izolacyjnego. Pianka poliuretanowa doskonale uszczelnia, w związku z tym pozwala zaoszczędzić zimą na ogrzewaniu, jak i porą letnią na klimatyzacji pomieszczeń.

  • Lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach

Dobra izolacyjność i uszczelnienie pianki zatrzymuje przenikanie zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz do wewnątrz budynku, zapobiega również powstawania wilgoci – więc eliminuje powstawanie grzybów. To wszystko wpływa na lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach.

  • Izolacja akustyczna

Pianka poliuretanowa zapewnia także świetną izolację akustyczną, w związku z tym skutecznie wycisza wszelkie hałasy dobiegające z zewnątrz.

  • Ekologiczność

W związku z tym, że pianka poliuretanowa wpływa na energooszczędność – niższe rachunki za ogrzewanie spowodowane mniejszym zużyciem gazu, węgla lub drewna podczas ogrzewania – do atmosfery emitujemy mniejszą ilość Co2 oraz innych zanieczyszczeń związanych z spalaniem.

  • Bezpieczna dla zdrowia

Pianka poliuretanowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i życia ludzi, nie zawiera żadnych rakotwórczych substancji i związków oraz nie powoduje żadnych alergii.

Idealnie zabezpiecza różnego rodzaju pokrycia i powierzchnie.

  • Oszczędność

Izolacja pianką PUR potrafi obniżyć koszty ogrzewania nawet do 50-60%! Zatem inwestycja ocieplania tą metodą potrafi szybko się zwrócić.

Jedyną wadą ocieplania pianką PUR w porównaniu do dotychczas stosowanych metod izolacji, np. wełną mineralną – jest wyższa cena wykonania usługi. Natomiast pod względem skuteczności, trwałości, właściwości technicznych oraz energooszczędności pozostawia inne techniki i materiały izolacyjne daleko w tyle. Ponadto skuteczność pianki PUR jest dożywotnia. Dlatego na dłuższą metę ocieplanie pianką poliuretanową metodą natrysku jest zdecydowanie bardziej opłacalne i korzystniejsze.

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przemysław - dachlacz.com.pl

Dopiero po ociepleniu dachu w naszym domu zauważyliśmy sporą różnicę w kosztach ogrzewania, temperaturze wnętrza , ale też mniejszej ilości dobiegających z ulicy hałasów. To naprawdę ważna kwestia 🙂